FAQ

Wybierz kategorię

Jak założyć Konto Freebee?

Wystarczy, że wypełnisz formularz rejestracyjny na Platformie Freebee (www.freebee.pl). Kliknij w przycisk w prawym górnym rogu „Zaloguj się”, następnie wybierz „Facebook” lub „Rejestracja przez e-mail” i postępuj zgodnie ze wskazówkami. Po prawidłowym wypełnieniu formularza na wskazany adres e-mail otrzymasz link aktywacyjny. W celu zakończenia procesu rejestracji i aktywowania Konta kliknij w przesłany link.

Jak mogę zarejestrować się na Platformie Freebee?

Dołącz do Freebee w najwygodniejszy dla siebie sposób:
• poprzez rejestrację na Platformie Freebee (freebee.pl),
• poprzez pobranie Aplikacji mobilnej Freebee na swój telefon,
• poprzez rejestrację u Partnerów Freebee.

Czy założenie i używanie Konta Freebee jest płatne?

Korzystanie z Platformy Lojalnościowej Freebee jest bezpłatne, z zastrzeżeniem, że nie obejmuje to kosztów połączenia z siecią internetową w celu korzystania z Platformy Lojalnościowej Freebee, w tym także pobrania Aplikacji Freebee. Koszty połączenia z Internetem naliczane są zgodnie ze stawką operatora sieci, z której korzystasz.

W jaki sposób zbieram punkty?

Punkty są naliczane za każdą wymaganą w danym Programie wartość zakupów, zawsze wtedy, gdy podasz Kartę Freebee do zeskanowania. (Np. 10 zł = 1 punkt).

Gdzie mogę się dowiedzieć, ile zebrałem punktów?

Informację o liczbie punktów zgromadzonych na swoim Koncie możesz uzyskać na dwa sposoby. Po pierwsze, po zalogowaniu na Konto Freebee wyświetla się informacja, ile punktów zgromadziłeś w każdym Programie. Po drugie, skanując Kartę Freebee w placówce Partnera, sprawdzisz liczbę swoich punktów, ale pamiętaj, że zebranych tylko u tego Partnera!

Czym są punkty aktywne i nieaktywne?*

Punkty nieaktywne to punkty, które uzyskują ważność w terminie określonym w regulaminie każdego z Programów. Oznacza to, że za zebrane punkty można odebrać nagrodę dopiero po upłynięciu pewnego czasu. Natomiast punkt aktywne to te, które już można wymieniać na nagrodę, o ile zebrało się niezbędną liczbę uprawniającą do jej odbioru. (*Dotyczy tylko Klubu 5.10.15).

Zapomniałem hasła i loginu do Konta oraz wysłałem zawiadomienie, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Co robić?

Hasło możesz zresetować w każdej chwili. Wystarczy wejść na swoje Konto Freebee i pod pytaniem „Nie pamiętasz hasła?” kliknąć w „tutaj”, podać adres e-mailowy odpowiadający Kontu Freebee i poczekać na dalsze wskazówki. Jeśli nie otrzymasz wiadomości potwierdzającej, zalecamy sprawdzenie folderu Spam lub innych zakładek w poczcie.

Po zalogowaniu do Konta Freebee pojawia się komunikat „Uzupełnij dane” i trzeba podać PIN. Jak uzyskać PIN?

Kod PIN to konieczny do odbierania nagród, unikalny 4-cyfrowy numer, który przypisywany jest do Konta Freebee w celu zwiększenia jego bezpieczeństwa. Automatycznie generowany numer PIN to Twoja data urodzenia, ale zaleca się jego zmianę. Kod PIN można również zmieniać po zalogowaniu się do Konta Freebee, klikając w zakładkę „Ustawienia”, a następnie „PIN”. Po kliknięciu w przycisk „Zresetuj PIN” na przypisaną do Konta Freebee skrzynkę pocztową otrzymasz wiadomość z dalszymi wskazówkami, w celu nadania nowego kodu.

Jak mogę zrezygnować z Konta Freebee?

Użytkownik może zrezygnować z udziału w Platformie Lojalnościowej Freebee w dowolnym czasie, składając stosowne oświadczenie drogą e-mailową na adres rezygnacja@freebee.pl lub pocztą tradycyjną na adres Administratora (New Media Ventures sp. z o.o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa).

Ile muszę mieć lat, by korzystać z Karty Freebee?

Z Freebee mogą korzystać osoby, które ukończyły 18 lat. Za zgodą opiekuna prawnego z Freebee mogą także korzystać osoby, które ukończyły 13 lat, ale nie są jeszcze pełnoletnie.

Czy muszę mieć osobną Kartę Freebee, aby uczestniczyć w każdym pojedynczym Programie Partnera?

Nie, wystarczy jedna Karta Freebee, która działa u wszystkich Partnerów i pozwala Ci na odbiór oferowanych przez nich nagród.

Kto wydaje plastikową Kartę Freebee? Gdzie mogę ją odebrać?

Karty Freebee są dostępne we wszystkich placówkach Partnerów Freebee. Kartę możesz odebrać przy okazji wizyty u Partnera Freebee.

Na czym polega elektroniczna Karta Freebee?

Elektroniczna Karta Freebee to elektroniczna wersja Karty Freebee w postaci Aplikacji lub na Platformie. Jednakże nie trzeba wcale ściągać Aplikacji, aby posiadać elektroniczną Kartę Freebee, ona jest automatycznie przypisana do Konta. Karta umożliwia Użytkownikowi zbieranie punktów.

Na czym polega różnica między elektroniczną Kartą Freebee a plastikową?

Elektroniczna Karta Freebe znajduje się w aplikacji na smartfona, plastikową zaś odbierasz u jednego z Partnerów. Z obu możesz korzystać, aby zbierać punkty w swoich ulubionych Miejscach. To Ty decydujesz, której użyjesz podczas transakcji.

Czy mogę zablokować Kartę, gdy ją zgubię?

Kartę możesz usunąć z Konta Użytkownika po zalogowaniu do panelu na Platformie Freebee.

Czy w wypadku zgubienia Karty Freebee, tracę punkty?

Nie, ponieważ punkty zostają przypisane do Konta, a nie do konkretnej Karty. Aby otrzymać nową Kartę, odbierz ją u Partnera i dołącz do Konta na Platformie www.freebee.pl.

Czy mogę mieć kilka Kart Freebee?

Tak, każdy Użytkownik może zarejestrować do sześciu Kart Freebee plus jedną Kartę elektroniczną.

Czy można przenieść punkty z Karty plastikowej do elektronicznej Aplikacji Freebee?

Punkty są przypisane do Konta, a nie do Karty. Konto Freebee jest zasilane punktami bez względu na to, której Karty używasz podczas transakcji.

Jak dodać Kartę do konta Freebee?

Aby zarejestrować Kartę Freebee, zaloguj się do swojego Konta Freebee, a następnie w zakładce „Karty” naciśnij przycisk „Dodaj”. W trakcie procesu należy podać numer Karty oraz kod autoryzacji znajdujący się pod zdrapką na odwrocie Karty. Karty można dowolnie usuwać i dodawać. Punkty zawsze pozostają na Koncie.

Co zrobić, gdy zapomnę kod PIN?

Możesz go zresetować po zalogowaniu się do Konta Freebee, klikając w zakładkę „Ustawienia”, a następnie w „PIN”. Tam wprowadzisz swój nowy PIN. Po kliknięciu przycisku „Zresetuj PIN” na przypisaną do Konta Freebee skrzynkę pocztową zostanie wysłany e-mail z dalszymi wskazówkami, w celu nadania nowego kodu.

Co to jest kod zabezpieczający, czyli kod autoryzacji?

Kod zabezpieczający, inaczej kod autoryzacji, to kilka cyfr, które znajdują się na odwrocie Karty Freebee. Jest on potrzebny podczas rejestracji Karty Freebee, czyli przypisaniu jej do Konta Freebee.

Jak mogę dołączyć do programów lojalnościowych Partnerów na Platformie Freebee?

Po zalogowaniu do swojego Konta Freebee znajdź interesującego Cię Partnera na liście programów, kliknij „Dołącz” i zaakceptuj warunki Programu Partnera.

Jeśli posiadasz Kartę Freebee Programu Partnera, po wypełnieniu formularza rejestracji aktywuj swoje Konto przez kliknięcie w link aktywacyjny, który otrzymasz na podany adres e-mailowy*. (Dotyczy tylko Klubu 5.10.15).

Gdzie mogę zapoznać się z regulaminem poszczególnych Programów Partnerskich, do których należę?

Każdy Partner Freebee dysponuje osobnym regulaminem, z którym możesz zapoznać się na Platformie Freebee (na podstronie danego Partnera) lub w placówce Partnera Freebee.

Gdzie znaleźć listę wszystkich Miejsc Freebee, w których mogę zbierać punkty?

Każdy z naszych Partnerów ma własny program oraz indywidualne nagrody, które można odebrać w zamian za zebrane punkty. Na stronie http://www.freebee.pl/mapa-partnerow znajduje się mapa, gdzie zaznaczeni są wszyscy Partnerzy Freebee oraz wyszukiwarka, która pomaga znaleźć konkretny lokal. Wystarczy, że klikniesz w pinezkę lub wpiszesz nazwę jednego z Partnerów, a następnie w „Szczegóły”, aby wyświetliła się lista dostępnych nagród oraz konieczna liczba punktów do ich zdobycia. Listę Partnerów Freebee możesz znaleźć także w Aplikacji Freebee na smartfony.

Kto przyznaje punkty w Programie?

Punkty przyznają Partnerzy. To oni są twórcami, organizatorami i zarządcami swoich programów lojalnościowych. Ustalają zasady i warunki ich funkcjonowania.

Co dzieje się z moim Programem, gdy Partner zakończy współpracę z Freebee?

W terminie ustalonym w regulaminie Partnera Freebee w jego imieniu wysyła wiadomość o zakończeniu współpracy. Informacja o dacie zakończenia działania Programu wysyłana jest do Użytkowników drogą SMS lub email, zgodnie z wyrażonymi zgodami na komunikację i udostępnionymi danymi kontaktowymi.

Kto wydaje nagrody u Partnerów na Platformie Freebee?

Nagrody są wydawane przez Partnerów. Partnerzy są twórcami, organizatorami, i zarządcami swoich programów lojalnościowych. Ustalają zasady i warunki wydawania nagród.

Jak mogę odebrać nagrodę?

Wystarczy, że poinformujesz personel Partnera o tym, że chcesz odebrać nagrodę lub wykorzystasz kod rabatowy* w sklepie Partnera. (Dotyczy tylko Klubu 5.10.15).

Czy zebrane punkty można wymienić na nagrody wyłącznie w Miejscu, w którym zostały zdobyte?

Każdy Partner ma własny program Freebee i ustalone przez siebie zasady oraz nagrody. Wszystko po to, by jak najlepiej odwzajemniać się klientom, za to, że u nich bywają. Dlatego też punkty zebrane u danego Partnera można wymieniać na nagrody dostępne wyłącznie u niego.
Punkty nie podlegają wymianie na pieniądze.

Gdzie mogę pobrać darmową Aplikację Freebee w systemie iOS i Android?

Aplikację możesz pobrać i zainstalować przez sklep internetowy Google Play, App Store lub wchodząc na stronę www.getfreebee.pl. Obecnie Aplikacja przeznaczona jest na wszystkie smartfony, których oprogramowanie obsługuje co najmniej jeden z wymienionych systemów operacyjnych: Android oraz iOS.

Gdzie mogę składać reklamacje?

Reklamacje dotyczące działania Platformy Freebee możesz zgłaszać na adres e-mailowy pomoc@freebee.pl lub pocztą tradycyjną na adres Administratora (New Media Ventures sp. z o.o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa).

Ważne: Reklamacje związane z działaniem programu Partnera (przyznawanie punktów i odbiór nagród) należy składać bezpośrednio u Partnera.

Jak mogę wprowadzić swój program lojalnościowy oparty na Platformie Freebee?

Wejdź na www.freebee.pl w zakładkę „Freebee dla biznesu” i na dole strony w formularzu kontaktowym pozostaw swoje dane kontaktowe. Odezwiemy się do Ciebie tak szybko, jak tylko to możliwe i przedstawimy wstępną ofertę.